SlovenskýEnglish
Zmenšiť textZväčšiť text

Cintorín

VIRTUÁLNY CINTORÍN.

 

TLAČIVO - Povolenie na kamenárske práce a vstup na cintorín

ONLINE MAPA cintorína

VYHĽADÁVANIE podľa mena

Často si pri návšteve cintorína vybavíme v pamäti príbuzného alebo známeho, ktorý už dávno nie je medzi nami. Radi by sme si uctili jeho pamiatku, ale nájsť hrob v ktorom je pochovaný (a to najmä na väčšom cintoríne) je bez pomoci a rady iných z časového hľadiska skoro nemožné. Hlavne pre príležitostných návštevníkov v období sviatkov.

Takúto informáciu sa dá však pohodlne a rýchlo nájsť aj z domu alebo pracoviska cez internet návštevou virtuálneho cintorína.

Portál slúži nielen občanom Borinky, ale aj širšej verejnosti ako komunikačné rozhranie pre používateľov internetu z celého sveta. Na portáli môžu záujemcovia nájsť zomrelých podľa mena a priezviska, príp. čísla hrobu, pozrieť si polohu hrobov na digitálnej mape cintorína, prezrieť si fotografie náhrobkov. K dispozícii sú údaje o dátumoch narodení, úmrtí a pochovaní zomrelých, údaje o ich menách a priezviskách, prípadne o platbách a uzavretých zmluvách.

Návštevníci portálu majú možnosť využiť aj ďalšiu originálnu službu. Na virtuálnom cintoríne môžu položiť na 24 hodín veniec, kyticu a zapáliť sviečku alebo kahan s možnosťou zanechať pri každom hrobe krátky odkaz s menom, textom a dátumom návštevy. Aspoň takouto sprostredkovanou formou si môžu návštevníci na diaľku uctiť svojich blízkych.

Odkaz na sprístupnenie virtuálneho cintorína Borinky nájdete vo forme linku v tomto príspevku. Alebo jednoducho napíšte adresu www.borinka.cintoriny.sk do vášho prehliadača.

Privítame, ak nám zašlete na email podpora@topset.sk svoje skúsenosti, postrehy a nápady na funkčnosť portálu www.cintoriny.sk. Určite sa budeme zaoberať každým vaším podnetným názorom.

cint